تاریخچه, عمو نوشت ها

اصلا چسب از کجا اومد؟

اساسا چسب ساخته‌­ی ذهن مریض انسان اولیه بود. ممکن است برایتان سوال شود که چرا ذهن مریض؟ اگر تا پایان این نوشته را بخوانی قطعا جواب این سوال را متوجه خواهی شد.

 انسان های اولیه برای شکار اولین بار سنگ را با ریشه درختان به چوب میچسباندند و بعد از اینکه شکارشان را روی آتش خوب میپختند و میخوردند و استخوان آن را دور میریختند.

روزی روزگاری تاپالی و توپولی داشتند غذایشان را میخورند. تاپالی قد بلند،لاغر و کمی ساده لوح بود و وقتی میخواست غذا بخورد گوشت را کامل از استخوان جدا نمیکرد اما توپولی همانطور که از اسمش پیداست بسیار توپول بود و قد متوسطی داشت اما بسیار باهوش بود همچنین عاشق گوشت به همراه استخوان بود و بعد از غذا با پشت دست دهانش را پاک میکرد و میگفت ممم چسبید

تاپالی مدام میپرسید چرا هی میگویی چسبید؟ توپولی جواب داد گوشتش به کنار غضروف سر استخوان را که میخوری انگار دهان چفت میشود.

تاپالی با نگاهی عاقل اندر سفیه ته مانده استخوانش را کنار آتش انداخت، در همین حال توپولی شروع به خوردن دومین پرس غذا کرد و به سوختن استخوان و آب شدن غضروف سر استخوان نگاه میکرد و در فکر این بود که چطور میتواند سنگ را به دقت به چوب بپیچد طوری که هرگز جدا نشود. ناگهان در ذهنش جرقه ای زد که وقتی غضروف میتواند دهان را چفت کند حتما میتواند گزینه مناسبی برای نگهداشتن سر نیزه هم باشد.

راستی فراموش نکنیم که توپولی کلکسیون کاملی از استخوان های شکار های خود و باقی قبیله در خانه داشت و بعد از این اتفاق تمام استخوان هایش را آورد و در دیگ انداخت و از عصاره به دست آمده برای چسباندت سر نیزه ها استفاده کرد.

و اینگونه بود که برای اولین بار چسب تولید شد.

برگرفته از وقایع تاریخی با چاشنی خلاقیت عمو چسبیجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.