آموزشی, عمو نوشت ها

نقاشی با چسب

داشتم از پله های ساختمون بالا میرفتم، اتفاقی گوشم شنید دو تا نقاش دارن با هم راجب یه خونه ای که سفارشی کارفرما گفته بود رنگ های خاص بزننو دارن دربارش بحث میکنن.

البته داشتن آذری حرف میزدن و من از اونجایی که ترک هستم و آذری بلدم متوجه شدم که میخوان دو تا لاین اُریب نازک به اضافه دایره ای که از وسطشون رد میشدو نقاشی کنن.

منم رفتم وارد بحث شون شدم و بهشون پیشنهاد دادم که از چسب های کاغذی میتونین استفاده کنید تا لازم  دوباره دیوارو رنگ کنید و فقط رو تیکه ای که میخواین رنگ بزنید.

چسب کاغذی یکی از چسب هایی است که در بازار طرفداران زیادی دارد و می ‌توان آن را جزو پرکاربرد ترین و پرمصرف ‌ترین انواع مدل‌های چسب دانست.

این نوع از چسب که با تنوع بالا و جنس‌ های مختلف در بازار یافت می‌شود در انواع چسبندگی‌ ها و ضخامت‌ های مختلف و براساس نوع کارآیی به مدل‌ های گوناگونی تقسیم می‌شود. از جمله کاربردهایی که چسب کاغذی دارد، کاربرد آن در مصارف هنری و نقاشی است؛ هنرمندان به منظور جداسازی رنگ ‌ها در نقاشی‌ های هنری، نقاشی بر روی تخته شاسی، حفاظت نقاشی در برابر پخش شدن و پاشیدن رنگ بر روی دیگر نواحی نقاشی، حفظ ایستایی کاغذ طراحی بر روی تخته شاسی و… از این چسب استفاده می‌ کنند.

جلوگیری از پخش شدن رنگ به دیگر نواحی دیوار یک ساختمان هنگام نقاشی، از این چسب ‌ها استفاده می‌کنند. این چسب در آبکاری و سند بلاست، ساخت و تعمیرات مبلمان و صندلی اتومبیل و یا حتی هواپیما، برای تولید لوازم خانگی و حتی در مصارف مربوط به درمان و پزشکی، کاربرد دارد. استفاده از چسب کاغذی برای مصارف خودروسازی و جهت حفاظت از خودرو هنگام رنگ ‌آمیزی سبب شد تا چنین نیازی منجر به رونق و توسعۀ استفاده از این نوع چسب شود.

از مزایای این چسب‌ ها این است که به دلیل ماهیت کاغذی بودنشان بسیار سبک هستند و همین ماهیت آنان باعث می‌شود تا قدرت چسبندگی پایین‌ تری در برابر دیگر انواع چسب‌های نواری داشته باشند. این قابلیت که شاید بتوان از آن به عنوان نوعی عیب نام برد، باعث شده تا این چسب‌ها صرفاً به منظور چسباندن موقتی کاربرد داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.